Jak mít perfektní ruce s krásnými nehty?

Být krásná neznamená jen mít na sobě módní outfit, skvělý účes a perfektní make-up. Bez dokonalé manikúry to nikdy nebude to pravé. Ruce jsou někdy při úpravě zevnějšku přehlížené, ale právě je jen tak neschováme. Dokonce jsou jedním z míst, kam se náš protějšek při rozhovoru podívá nejdříve. Na úpravě nehtů, ale i péči o pokožku rukou bychom si proto měly dát obzvlášť záležet.

painting-fingernails-635261_1920

Hebká a vyživená pokožka rukou

Možná si ruce mažete krémem téměř po každém umytí a jistě tak děláte moc dobře. Přesto existuje způsob, který pokožce rukou dodá ještě více výživy a pomůže účinně bojovat proti vráskám. Ty se s postupujícím věkem začnou objevovat a je nejlepší proti nim zakročit co nejdříve. Tím způsobem je parafínová vana, která poskytne pokožce luxusní lázeňskou péči přímo u vás doma. Parafínový vosk se nechá v této vaně rozpustit a poté se do něj ponoří ruce. Teplem se otevřou póry v kůži a těmi pak do ní pronikne ještě více živin a omlazujících látek. A jakých vlastně? Parafínový vosk obsahuje vitamíny, bělící látky a kolagen. Díky tomu pokožku vyživuje, chrání a udržuje ji mladou a hebkou.

Dokonalé gelové nehty

Gelové nehty už patří mezi klasiku a není divu vzhledem k jejich výhodám. Jsou velmi přirozené, téměř k nerozeznání od těch přírodních. Gel částečně je prodyšný, a tak není třeba mít obavy z infekcí, plísní a dalších problémů. Zdravotní nezávadnost je u kvalitních produktů samozřejmostí. A výborná je i jejich odolnost. Gelové nehty jsou relativně pružné, ale také dost pevné, aby vydržely běžné zacházení.

nails-865082_1920

Nehet jako umělecké dílo

Při první aplikaci gelových nehtů se nejdříve nalepí umělý nehet, který ten vlastní prodlouží a zpevní. Na něj se nanese několik vrstev gelu a ten se vytvrdí pomocí UV lampy. Dnes je k dostání také UV/LED lampa, která je určena pro vytvrzení moderních, vysoce kvalitních a šetrných LED gelů. Veškerá další péče tak spočívá jen v pravidelném doplňování gelu jednou za tři až čtyři týdny, jak nehty odrůstají. Pod vrchní vrstvu gelu se dají nanášet různé ozdoby, nebo používat barevné laky a vytvářet tak hotová umělecká díla.

Krásná, ale snadná manikúra? S gel-laky ano

Ještě jednodušší možnost, jak mít perfektně upravené nehty delší dobu, představují gel-laky. Ty jsou hitem poslední doby a jejich obliba stále roste. Aby také ne, když díky nim obyčejné lakování vydrží až tři týdny. Opravdu, nanáší se stejně jako klasický lak na nehty. Jen je potřeba po nanesení nechat gel-lak vytvrdit v UV lampě. Pořídit si ji domů přitom není nic nemožného, ty levnější se cenově pohybují už kolem 500 Kč. A to za dokonalé nehty s minimem péče určitě stojí. Gel-laky se dnes už prodávají v nepřeberném množství barev, takže se dají volit podle momentální chuti a příležitosti.

1moda.cz