Kožené rukavice – trend, který se vrací na výsluní

Výrobky z kůže patří do našich šatníků od doby, kdy se lidé naučili ulovit si zvíře. Brzy přišli na to, že kožešina i samotná kůže krásně hřeje, chrání proti mrazu i dešti a navíc náramně sluší. Kožená móda se tak pravidelně vrací do našich hledáčků, protože se nedá dlouhodobě ničím nahradit.

dámské kožené rukavice

Jak vznikají kožené rukavice

Na výrobu rukavic se používá jen několik druhů kůže, především je to jehněčina – ta je vhodná na jemné hladké dámské kožené rukavice, kozlečina či kozinka, vepřovice a na luxusní pak americký jelen. Z té se podle současného moderního designu udělá správný střih a provede se různé zdobení: výšivky, perforace nebo proplétání koženými řemínky. Teprve potom se jednotlivé díly rukavic k sobě sešívají, ty luxusní se stále sešívají ručně. Dovnitř se vsadí podšívka, pletená či šitá z hedvábí nebo kožešiny.

Stylové kožené rukavice sluší každému

Zatímco kalhoty nebo sukni z kůže si nemůže dovolit každý, hodí se jen na štíhlé postavy, kožené rukavice jsou úplně pro každého, kdo dá na kvalitu a eleganci. Stačí si jen zvolit správný střih a barvu a naše ruce budou celou zimu krásně v teple. Navíc perfektně podtrhnou celý váš outfit, a to ať jste muž či žena.

U kožených rukavic je ale nutné zvolit správnou velikost, menší rukavice by vám rychle povolily ve švech a zničily by se.

Kožené rukavice vyžadují správnou péči

Kvalitní kožené rukavice vydrží dlouho jako nové, pokud se jim věnuje náležitá péče. Pokud vám zvlhnou, vycpěte je novinami a sušte při pokojové teplotě. Nikdy je nepokládejte na horké topení, useň by ztvrdla a rukavice by byly trvale poškozené.

Chraňte své rukavice před poškrábáním ostrými předměty, nejméně jednou ročně je ošetřete přípravkem na čištění kůže. Dostupné jsou přípravky, které kůži zároveň ošetřují, ať jsou to jemné dámské rukavice, či hrubší pánské kožené rukavice z vepřovice.

Čas kožených rukavic se opět vrací a díky firmě HVD máme k dispozici v jejich e-shopu Elegants kvalitní rukavice české výroby spolu s dalšími moderními doplňky a výrobky z kůže.

1moda.cz