KRÁSA – VĚČNÝ SEN LIDSTVA. SPLŇTE SI JEJ!

Jaký je jeden ze stěžejních atributů lidského bytí? Bezesporu je jím krása. Člověk ji odnepaměti touží získat nebo si ji udržet. Jak se měnil pohled na krásu napříč dějinami? 

Kdy se začala psát historie krásy?

Jak je to s krásou, to začalo zajímat lidi od starověku. Tomuto tématu se věnovali už slovutní antičtí myslitelé. Jako vůbec prvního označují historikové slavného Sokrata. U jejich náhledu však ani zdaleka nezůstalo. Pozdní antika znala ideál krásy jakožto něco, co tkví především v harmonii a symetrii. Nastat měla v ideálním případě rovnováha mezi protiklady.

Ve středověku opět došlo ke změně. Tato éra se obracela především ke kráse božské, a nikoli světské. Odlišné smýšlení přinesla renesance. Krása byla zejména tím, co lze vnímat smysly, náboženský aspekt poněkud ustoupil do pozadí. Ryze moderní uvažování lze v historii datovat až do století osmnáctého. Tehdy už se jako krásné označovalo především to, co je možno posoudit pouhým pohledem. Na charakteru v tomto případě nesešlo a mravnost definitivně přestala hrát v posuzování roli. Pokud jste ovšem v té době nepatřili k vyšším společenským vrstvám, patrně jste tak či tak ve svém životě tuto stránku příliš neřešili. Měnit se to začalo až po první světové válce a přičíst na vrub to můžeme zejména vlivu médií.

Estetická medicína však tehdy ještě ani zdaleka nebyla svébytnou lékařskou disciplínou, byť zejména ve Spojených státech zaznamenala prudký rozkvět. Zodpovědný za to byl primárně zábavní průmysl. Lidé se zkrátka zhlédli v celebritách a chtěli je napodobit. Postupem času se tak změnilo nahlížení i na tento obor, který přestal být mezi ostatními oblastmi příslovečnou Popelkou a stal se plně akceptovaným ze strany odborníků.

A jak to vypadá v současnosti?

Dnes, na prahu 21. století, se tak zcela samozřejmě svěřujeme do rukou lékařů a povoláváme si je na pomoc v rámci péče o naši krásu, která je pro nás již neodmyslitelnou součástí každodenního života. Lze přitom využít stále modernějších prostředků. Estetická medicína totiž nyní zažívá poměrně prudký rozkvět. Dokonce můžeme říci, že v konkurenci ostatních medicínských odvětví si vede velmi dobře a patří k těm, které se rozvíjejí vůbec nejvíce.

K dispozici je tak celá řada zákroků. Ať nám pomohou dílem po zdravotní nebo ryze po estetické stránce. Za pomoci laserové dermatologie lze odstranit kožní léze, vypořádat se s akné nebo s jizvičkami po něm, případně pleť „pouze“ omladit a navrátit jí ztracené kontury. Oblíbené jsou i aplikace botulotoxinu, jednak za účelem vyhlazení vrásek a jednak i pro jeho schopnost omezit nežádoucí pocení (tzv. hyperhidróza). V plastické chirurgii neklesá obliba operací prsou, materiály implantátů se však stále modernizují. Velké naděje jsou dnes rovněž vkládány do využívání kmenových buněk. To klade výrazné nároky na další sebevzdělávání lékařů.

Co vás čeká, pokud vložíte svou důvěru do rukou týmu kliniky estetické medicíny Altos?

estetická medicína

Klinik estetické medicíny existuje zejména v Praze skutečně mnoho. Pokud si vyberete právě nás, čeká vás široké spektrum zákroků. Primárně se zaměřujeme na léčbu dermatologických problémů, korektivní dermatologii, neinvazivní liposukci, tvarování těla, omlazení pleti, aplikaci výplní a botulotoxinu.

Tým Altos pracuje pouze s těmu nejmodernějšími technologiemi, jakou rozhodně je například cévní laser DEKA. Lasery této italské společnosti dnes na trhu patří k absolutní špičce. Za sebou má již více než osmdesátiletou tradici a zkušenosti. Vznikla na základech společnosti El.En.

Altos, to jsou zároveň atestovaní plastičtí chirurgové, specialisté na nutriční terapii a špičky v estetické dermatologii. Jen díky týmu vzdělaných odborníků jsme schopni vám poskytnout adekvátní péči.

1moda.cz