Nové „měsíční“ Nike Air Max Lunar

Dneska trochu sportovně…

26. března to bylo přesně sedmadvacet let od okamžiku, kdy byly poprvé představeny legendární tenisky Nike Air s „viditelným airem“ designéra Tinkera Hatfielda. Dnes je na světě již několikátá generace, po Go Strong, Trax, Command a dalších přichází na scénu aktuálně nejdokonalejší Nike model Air Max Lunar 90.

lunar_w

Fanoušci této ikonické boty se mohu přijít podívat nejen na historické, ale i nové modely do Prahy, kde se otevřelo u této příležitosti výročí unikátní Air Max Studio. Vzniklo ve spolupráci s mladými českými designery Honzou Plecháčem a Henrym Wielgusem a bezmála dvousetmetrové studio najdete v ulici Na Příkopech. A je opravdu co k vidění.

Mj. si můžete také vyzkoušet hi-tech vychytávku, a to tzv. zamrznutí v čase – video, které vás zachytí ve výskoku zastavené v čase a prostoru, kdy kamera rotuje kolem vás. No, trochu to vypadá je trik z Matrixu, jenom s tím, rozdílem, ze Neo jste vy sami… Však se podívejte třeba na tohle video:

Ale zpátky od létání k botám. I když… v nich vlastně budete létat také. Airy v podstatě změnily pohled na běžecké boty. Tenisky s „bublinou“ v podešvi se staly nadlouho synonymem pro běžecké boty. A „měsíční“ novinka od Nike to jen potvrzuje. Je oproti původnímu modelu citelně lehčí a je díky použité technologii Lunarlon (odtud název Lunar) pohodlnější. Výrobce tvrdí, že vám Lunarlon v mezipodešvi doslova vrátí energii při došlapu nohy na zem.

Jinak botky Air Max Lunar 90 koupíte samozřejmě nejen v Praze, ale i přes web na eshopu Átrojky – www.a3sport.cz/nikeairmax, nebo v každé pobočce sítě A3. Nové Lunarky zde stojí od 3790 do 3890 Kč. Takže šupky hupky a jdeme do toho!

Původní Air Maxy:

1airmax

vs. nové

lunar

Zdroj Fotogalerie: www.a3sport.cz

1moda.cz