Podprsenky, bardotky, pušapky…

Málokterá dospělá žena se obejde bez podprsenky. Existují sice názory, které úvodní tvrzení popírají, ale součástí ženského šatníku je podprsenka již více než sto let a za tu dobu si vydobila své místo na ženském těle. Prošla výrazným vývojem, jež dovoluje nejen modelovat tvar a velikost ženských ňader, ale i zvýraznit, upevnit, či zahalit.

Historie podprsenky

V dřívějších dobách, kdy nebylo podprsenky známy, si dámy pomáhaly nepohodlnými korzety, až v roce 1913, Američanka M. Phelps Jacob vyrobila údajně zcela první podprsenku na světě, kterou si nechala následně 3. listopadu 1914 patentovat. Někteří badatelé a historikové jsou sice jiného názor, pravdou je, že právě zmíněná americká občanka byla tou, která podprsenku uvedla do světa.

 podp

Push-up podprsenky

Za více než sto let měla podprsenka možnost se skutečně vyvinout tak, aby své nositelce působila nejen pohodlí, ale také doladila její celkový vzhled, případně zamaskovala nedostatky. Velkou průkopnicí je pak podprsenka zvaná push-up, tedy „pušapka“, která je speciálně vyztužena tak, aby nejen dodala prsům objem, ale také je dostatečně vytvarovala. Dámské poprsí je tak na pohled mnohem bujnější, než ve skutečnosti a ženy si je oblíbily.

podp2

Bardotky

Svůj název samozřejmě podprsenky – bardotky získaly po slavné herečce, hvězdě stříbrného plátna. Jejich kouzlo spočívá ve střihu, který je uzpůsoben nošení i hlubokých a odhalených dekoltů, aniž by prádlo zaclánělo. Každá správná dáma by měla mít minimálně jednu bardotku ve svém šatníku. Pro nošení večerních šatů jsou ideální kombinací, kde zdůrazní tvar poprsí a také je dostatečně vyzdvihnou, aby tak naplnily dekolt k úžasu celé společnosti. Ač si jako pravá dáma vybíráte spodní prádlo ráda, nesmí být pro vás primární cena, ale správný typ, a hlavně vlastní pohodlí. Nesprávně vybraná podprsenka může celkový efekt zmařit, ale také být následně příčinou potíží s páteří a jimi spojených.

1moda.cz