„Sekáč“, to není jenom oblečení

Většina lidí má spojený pojem „second hand“ s levným nošeným oblečením. Kromě toho, že tu ale najdete i oblečení nové, jsou second handy vybaveny i jiným zbožím, jako jsou různé doplňky a další věci. Například tu tak můžete objevit značkové kabelky z druhé ruky, tašky, plyšáky nebo dokonce drobnou bižuterii. Velmi oblíbenou součástí mnoha sekáčů jsou také bytové textilie, ze kterých můžete vytvořit něco vlastního.

oblečení v second handuBuď se může jednat jenom o kousek textilu nebo například starší ubrus nebo dětské povlečení, jehož materiál můžete použít jako odrazový můstek pro vlastní tvorbu. Obléknout tak můžete nejenom sebe, ale také svůj domov.

Nechte se inspirovat

Látky pro své kreativní tvoření najdete v regálu s bytovým textilem, jímž je vybavena většina „hrabáků“. Odloženy zde leží například záclony, závěsy, ubrusy, povlečení, potahy, apod. Toto zboží lze samozřejmě využít pro jeho původní účel, ale také se jedná o levný zdroj materiálu, který neskýtá žádné omezení a vy tak můžete popustit uzdu své fantazie. Co třeba využít dětské povlečení na vytvoření závěsu do dětského pokoje? V galanterii nebo obchodě s bytovým textilem byste za takovou metráž dali mnohonásobně víc, než v second handu.

Doplňte svůj outfit

Pokud už jste si oblečení v second handu vybrali, nastal čas jej doplnit. V sekci doplňků najdete pro své oblečení levné pásky v mnoha podobách, dále kabelky a tašky v dobrém stavu. Některé pobočky obchodů s oblečením z druhé ruky nabízejí také nepoužívanou bižuterii a další doplňky, např. v Elegant Style.

Spotřební zboží

Ačkoliv existují pro takové věci bazary, některé drobnosti můžete najít i second handu. Především se jedná o dětské hračky, které mohou mít jakoukoliv podobu. Nejčastěji jde ale o plyšové hračky, které mohou dále posloužit nejenom vašim dětem, ale například zvířecím mazlíčkům. Podobně také ostatní věci.

1moda.cz