Softshell je materiál do nepohody. Užijete ho na treku i ve městě

Současná móda nabízí oblečení pro každou příležitost. Potřebujete koupací oděv do bazénu? Jistě si mezi spoustou plavek vyberete. Raději se touláte po horách? I pro vás mají kamenné prodejny a internetové obchody připravenou nabídku oblečení z materiálů, s nimiž můžete bez obav vyrazit na hory i v dešti.

softshellová bunda dámská

Praktický funkční materiál do nepohody

Nejoblíbenějším funkčním materiálem do přírody je nejspíš softshell. Taková softshellová bunda vás ochrání před chladem, větrem a částečně i před vlhkem v podobě drobnějšího deště. Protože je měkký a paropropustný, velmi dobře se v něm chodí. Pryč je už doba, kdy člověk musel teplé oblečení do přírody řešit v podobě svetru a větrovky. Dneska stačí obléci jako první vrstvu některé z funkčních triček s dlouhým rukávem a na něho dát druhou vrstvu – softshell bunda bude přímo ideální.

Hlavní parametry při výběru bundy

Ať už se jedná o softshell určený na jaro, léto či zimu, vždy má mít ty přednosti, které od něho očekáváte. U softshellu se obvykle sleduje jeho voděodolnost a prodyšnost. Aby softshellová bunda dámská nebo softshellová bunda pánská dobře odolávaly dešti, hodnota těchto parametrů by měla dosahovat alespoň 10 000/3 000. Někdy je lepší si připlatit a získat oblečení, jež vás na treku nezradí. Na kratší výlety a pochůzky po městě si však vystačíte i s levnějšími variantami softshellových bund.

Softshell je vhodný pro domácí šití oblečení

Kdo rád vlastnoručně vyrábí na sebe oblečení, pak pro něho je jistě dobrou zprávou, že ze softshellu se poměrně dobře šije. Pruží jen málo, takže se při šití příliš nevytahuje. Látka se netřepí, k jejímu obroubení postačí běžný typ šicího stroje s entlem, není nutné mít k dispozici speciální overlock, jenž by okraje začistil. Domácí švadlenka tak zvládne hravě ušít softshellové oblečení pro celou svoji rodinu

1moda.cz