Šperky z polodrahokamů patří mezi oblíbené ozdoby nejen žen, ale také mužů

náramek z malachitu

Odjakživa se lidé zdobili. Využívali k tomu různých šperků, které si sami vyráběli ze zlata či stříbra. Využívali také krásy polodrahokamů nebo drahých kamenů, což ostatně dělají dodnes. Kromě zlata nebo stříbra se často využívá i chirurgická ocel. Líbí se vám šperky s krásně broušenými barevnými kameny?

Skrytá síla drahých kamenů

Drahým kamenů lidé vždy přikládali určitý význam. Některé sloužily jako amulety a měly za úkol člověka chránit, jiné spíše působily jako projektivní kameny a jejich úkolem bylo pomáhat při nejrůznějších činnostech. Kdo se v drahých kamenech a polodrahokamech vyzná, ten přesně ví, na co se který nerost hodí. Přestože doba pokročila, skryté síle kamenů lidé stále věří. A proto se jimi také zdobí. Ale není to jediný důvod, proč nosit na sobě šperky z polodrahokamů. Jedná se zejména o jejich krásnou barevnost, kterou nabízejí. Ametyst je například fialový, rubín červený, tygří oko hnědé a malachit zelený. Mezi nerosty vlastně najdeme všechny barevné odstíny. 

Co víme o malachitu?

O malachitu se říká, že je kamenem kreativity a změny. Jeho nádherná zelená barva přitahuje zrak, kámen umí odstraňovat naučené vzory a blokády. Jedná se o silný ochranný nerost, jenž pomáhá při cestování, kdy je dobré mít při sobě třeba náramek z malachitu. Už pocit, že je s vámi, vám dodá potřebnou pozitivní energii.

Šperky vhodné i pro muže

Kdo se tedy chce cítit bezpečněji a být kreativnější, ten si mezi šperky vybere právě malachit. Náramek je ideálním doplňkem také pro aktivní a sebevědomé muže. Což může být zajímavou informací zejména pro jejich drahé polovičky. Pokud totiž hledají vhodný dárek pro svého partnera k jeho narozeninám nebo na Vánoce či jiné výročí, mohou vsadit právě na takový šperk s polodrahokamem. Náramek je ozdobený korunkou, celkově působí robustnějším dojmem, takže se na mužském zápěstí bude velmi dobře vyjímat.

1moda.cz