Tipy, jak pohodlně nakoupit potřebné těhotenské oblečení

Těhotenství je složité a náročné období. Po čase zjistíte, že se nevejdete do svého oblečení. Jenže v něčem chodit musíte a často se hodí i módnější kousky do společnosti. Jak vybírat těhotenské oblečení a na co se zaměřit?

Myslete dopředu

I když se to nezdá, je těhotenství poměrně rychlý proces. Ani se nenadějete a najednou nemůžete obléknout kalhoty a většina triček vám začne být těsná. Pro správný vývoj plodu je důležité, aby nebyl na oblast břicha vyvíjen přílišný tlak. Velmi těsné oblečení je tedy nevhodné a je dobré myslet dopředu na to, že budete potřebovat něco ve větší velikosti.

pregnant-775028_1920

Pohodlí především

Nejen správný střih, ale i kvalitní materiál by měly být hlavní kritéria při výběru těhotenské módy. V tomto období platí, že když je oblečení o kousek větší a nabízí ještě trochu prostoru pro růst bříška, je to lepší. Samozřejmě není nutné chodit ve vytahaných pytlích. Sehnat se dají i luxusní a krásné vypadající módní kousky, se kterými zazáříte i v pokročilém těhotenství.

woman-356141_1280

Příjemný nákup z domova bez stresu

Výhodou nákupu přes internet je snadný výběr, žádné fronty a vše je na jednom místě. Když si nejste jistí, jednoduše si otevřete několik oken s různými věcmi a porovnáváte mezi sebou. Výhodné ceny a poměrně rychlé doručení jsou další z výhod, které jasně hovoří ve prospěch nákupu těhotenského oblečení z pohodlí domova. Online nákup oceníte hlavně v pokročilejších měsících a to při větších zimách nebo naopak při horkém létě, kdy je vycházení ven a procházení se po obchodech překvapivě namáhavé.

woman-1284353_1920

Pro výběr správné velikosti si změřte své míry a ověřte si v tabulce velikostí, zda nakupujete správně. Při výběru kalhot se orientujte pomocí čísla naměřeného těsně pod bříškem v úrovni boků. Nákupem o kousek větších kalhot získáte trochu času a přizpůsobovat můžete pomocí opatrného používání pásku.

baby-22079_1280

1moda.cz