Vyzkoušeno: Šampon s kolagenem pro krásné a pevné vlasy

Která z nás by nechtěla mít husté a dlouhé vlasy. Jistě se mezi námi najdou takové, které dávají přednost krátkému sestřihu ala na kluka, nicméně, i když nosíte krátké vlasy, není řečeno, že byste o ně měla méně pečovat. Kterékoli vlasy si zaslouží patřičnou péči a pokud chcete svým vlasům dopřát kvalitu, mám pro vás tip na kolagenový šampon od Inventia. Já osobně jej používám a právě proto jsem se rozhodla, že vám o něm něco málo napíšu a podělím se s vámi o své zkušenosti.

Tento kolagenový šampon je velice jemný a šetrný. Má podle mého názoru bílou perlovou barvu, alespoň tak ji vidím já. Šampon je určený na všechny typy vlasů, nicméně já jsem se jej rozhodla vyzkoušet z toho důvodu, že nosím melírované vlasy a ty potřebují zvláště péči, neboť melír přírodní vlas docela poškozuje a vlasy mají tendenci se lámat apod. A právě šampon s kolagenem je ideální na slabé, lámavé vlasy a vlasy, které vyžadují zvláštní péči. Rovněž je prý dobré jej používat v létě, kdy jsou vlasy vystaveny škodlivému UV záření, a to jak víme, nemá zrovna příznivý vliv jak na naši pokožku, tak samozřejmě i vlasy. Nemohu však zatím posoudit, jaký vliv má na kvalitu vlasů tento šampon v létě, neboť jsem jen začala používat na podzim.kolagenovy-sampon3

Po pravidelném používání pozoruji, že jsou mé vlasy hladší na dotek, pevnější, tolik nevypadávají a působí zdravěji. Kdybych šla na rozbor kořínků a porovnala si stav před a po používání, věřím, že by nastala změna k lepšímu. Ale rozbor nemám :-(, takže vám konkrétní srovnání nesdělím.

Ještě jsem vypozorovala jeden fakt, který ani na šamponu není uveden. Vřele jej doporučuji všem, kterým se rychle mastí vlasy. Melír sám o sobě vysušuje, ale jakmile začne odrůstat, vlasy se mastí mnohem rychleji. Ač si myji vlasy 2krát týdně, což mně naprosto stačí, neboť můj mycí proces vzhledem k délce vlasů zabere min. 2 hodiny, věřte, že denně na to čas nemám. No a když už se blíží můj tzv. vlasový den, musím říct, že jsem již měla vlasy mastné. Ale od té doby, co používám šampon s kolagenem mám pocit, že mastné nejsou vůbec. Takže ty z vás, co si musí mýt vlasy denně, ač se jim vůbec nechce, jistě i tento fakt potěší. V podstatě vám ušetří čas i práci a díky méně častému mytí spotřebujete rovněž menší množství šamponu, takže je zde vlastně i úspora samotného šamponu a ve finále i peněz.

Navíc stačí nanést opravdu malé množství šamponu, mnohem méně, než při použití jiného klasického šamponu, na vlhké dlaně a vmasírovat do vlhkých vlasů. I menší množství vystačí na to, abyste měla hlavičku pěkně napěněnou. V návodu se uvádí, že až se vytvoří pěna, máte ji opláchnout a činnost opakovat. Já to ale nedělám, stačí dle mého názoru jen jednou. Ale pokud chcete být pečlivější, klidně to dejte vždy nadvakrát.

Šampon obsahuje vysoký podíl kolagenu a ten strukturu vlasů posiluje, regeneruje poškozené konečky, na což také trpím a zabraňuje štěpení vlasu. I to je častý problém mnohých z nás. Takže jej zkuste vyzkoušet i vy, pokud jste na tom podobně. Jediné, co u tohoto šamponu postrádám je intenzivnější vůně. Tenhle je docela neparfémovaný a já miluji, když mně po umytí vlasů vlasy krásně voní. Takže tohle jsem musela oželet, ale o šamponu, který je vyvinut na přírodní bázi se to dalo čekat.

Kvůli lesklých a zdravým vlasů se vyplatí zaexperimentovat a zkusit i jiný produkt, než ten, na který jste byla doposud zvyklá. Změna vám prospěje! Mně rozhodně!

Kolagenový šampon můžete koupit třeba zde.

1moda.cz