Zničené vlasy – co s nimi?

Zima je už definitivně pryč a přichází čas jara a s ním i spojená obnova. Nejen příroda se však potřebuje „znovuzrodit“, ale také vaše pleť a vlasy, které jsou po zimě namáhané, vysušené a lámavé. Vraťte jim proto kvalitu, lesk a vitalitu!

dámské kadeřnictví

1. Dodržovat jídelníček a pitný režim

Základem je výživa vlasů zevnitř. Dbejte proto na dostatečný přísun vitamínů a minerálů, který má pozitivní vliv nejen na vaše vlasy, ale ocení ho i váš organismus. Každý den si dopřejte ovoce a velkou porci zeleniny. Nezapomínejte také na pitný režim, vlasy i pleť potřebují mnoho vody, aby se zabránilo vysušování.

2. Šetrná úprava

Vaše vlasy vám budou vděčné, pokud odložíte fén, kulmu či žehličku na vlasy. Fén totiž vlasy nadměrně vysušuje, v důsledku čehož jsou potom matné. Fén a kulma potom vlasy pálí a začnou se vám extrémně lámat. Jestliže je však pro vás používání těchto věcí nezbytné, alespoň si pořiďte kosmetické přípravky, které vlasy při fénování, žehlení a kulmování alespoň částečně ochrání.

3. Barva ano, ale přírodní

Slabým a poškozeným vlasům barvení rozhodně nesvědčí. Chemická barva totiž pracuje na principu, že naruší vlasovou strukturu, do které potom pronikne peroxid a barvící směs. Pokud se nutně potřebujete barvit, vyzkoušejte přírodní alternativu. Například henna je výborným pomocníkem. Nejen, že vlasy mírně obarví a natónuje, ale také působí tak, že vlas dokonale obalí. Je tak i chráněn vůči vnějším vlivům. Barvení hennou v poslední době zažívá opravdový boom a dopřát si ho můžete ve velké spoustě kosmetických salonů.

4. Kadeřník

Pokud jsou vlasy poškozené a nalámané, nezbude vám nic jiného, než využít služeb dámského kadeřnictví a nechat si je zkrátit. Zastřihování konečků je nezbytné, pokud byste totiž lámavé vlasy neostříhali, mohlo by se stát, že by přestaly růst. Navíc, zničené konce opravdu nevypadají hezky.

5. Brazilský keratin

Záchranou pro velmi poškozené vlasy je i brazilský keratin, který je vhodný na celkovou regeneraci vlasů. Plusem potom je, že pokud si vlasy žehlíte, již nebudete muset. Keratin je totiž i narovná. Výsledkem aplikace jsou krásné, zdravé, hladké a lesklé vlasy. Už žádné krepatění ani lámání.

1moda.cz