Co udělat ze všeho nejdříve, když zařizujete svatbu

Plánování svatby se zdá být velmi snadné – tedy do momentu, kdy se to začne týkat vás samotných. Ti, kteří už svatbu jednou plánovali vědí, že bez pomoci nějakého svatebního koordinátora je to pořádná makačka. Pokud jste se rozhodli jít cestou svépomocí čili neutrácet zbytečně za někoho, kdo vaši svatbu naplánuje za vás, neměli byste zapomenout na několik kroků. A ano, i sehnat variabilní šaty pro družičky a šaty pro nevěstu na převlečení jsou také body na seznamu. O těch ale bude řeč jindy.

Plánování svatby ve třech blocích

Abyste si byli jistí tím, že jste zvládli udělat skutečně všechno, co jste měli, je dobré si vést takový seznam. Shrnutí toho, co se má zařídit a na co by se nemělo zapomenout. Stačí, když si jednotlivé body do seznamu shrnete v podobě bloků, kterých budou tři. 

První blok zahrnuje hlavně včasnou přípravu, kdy zjistíte svůj svatební rozpočet, rezervujete svatební místo a také stanovíte časový plán svatebních příprav. Začnete také s plánováním svatební hostiny, zajistíte svatební obsluhu a program a začnete shánět svatební šaty (a kromě nich také šaty pro družičky nebo maminky snoubenců).

V druhém bloku se bude nacházet svatební oznámení, volba správného svatebního účesu a líčení, také se upřesní občerstvení a pití. Vybírají se dále snubní prsteny, dekorace a výzdoba a případně se pamatuje na zvyky a tradice, které na své svatbě nechcete vynechat. 

A ve třetím bloku se řeší věci, které naštěstí nepotřebují příliš dlouhé plánování. Sem spadá zajištění svatebních novin, obstarání zábavy a playlistu, také zajištění svatebního přípitku, případně proslovů a samozřejmě i zajištění svatební dopravy, pokud budou hosté z okolí. 

Seznam jako nejlepší pomocník

Možná si nyní říkáte, že je toho opravdu mnoho, co musíte zajistit a udělat. A i když by nejraději člověk slyšel, že je to ve skutečnosti jinak, v tomto případě nemůžeme nijak než přitakat. I proto je sepisování jednotlivých nutných věcí k zařízení ku prospěchu a ne na škodu. Berte tedy seznam jako svého nejlepšího pomocníka, kterého začnete vést třeba i s ročním předstihem. Čím dřív, tím líp. A v případě plánování a zařizování svatby to platí dvojnásob.

1moda.cz